A
férfi emlő egy vagy mindkét oldali megnagyobbodása többnyire
hormonális alapon következik be. Bár onkológiai vonatkozásban
is veszélyt hordoz magában az emlőállomány túltengése, elsősorban
a nem egyszer súlyos lelki problémákat okozó esztétikai károsodás
a legfontosabb műtéti javallat.
A kezelés lehetőségei
A plasztikai műtét megváltoztatja
az emlők nagyságát, helyzetét, feszességét. A páciensnek
őszintén meg kell beszélnie a műtétet végző orvossal elvárásait,
de nem szabad elfelejteni, hogy az elvárható eredmény a jelen
állapot javítása és soha nem a tökéletesen ideális állapot.
Az esztétikai műtét a külső javításával növelheti önbizalmát.
Vizsgálat és konzultáció
A műtétet plasztikai sebész szakorvosi vizsgálat előzi meg. A vizsgálat után az operáló orvos megbeszéli a beteggel a lehetőségeket, amelyek befolyásolhatják döntésében a műtéttel kapcsolatban (pl. a kívánt alaki vagy formai változás stb.). A műtétet általában altatásban végezzük. Ez után közöljük a beteggel, hogy sebészeti szempontból alkalmas-e, hogy az egynapos sebészet keretében operáljuk. Ekkor esik szó az egynapos sebészetről, mint speciális ellátási formáról, a műtéthez szükséges laboratóriumi, esetleg egyéb kiegészítő (laboratóriumi, belgyógyászati) vizsgálatokról, a műtéti érzéstelenítés fajtáiról, a lehetséges szövődményekről, az otthoni ápolási teendőkről, a gyógyulás szakaszairól, egyszóval mindazokról az információkról, amelyek szükségesek a beteg számára annak eldöntéséhez, hogy milyen kezelési módot, ill. műtétet válasszon. A teljes körű szóbeli felvilágosítás megtörténtét a beteg a tájékoztató jegyzőkönyvének aláírásával igazolja.
Vizsgálat és konzultáció díja: 10.000 HUF
Az egynapos sebészet
Az "egynapos sebészet" azt
jelenti, hogy a beteg, a műtétet követő 24 órán belül, többnyire
pár órás megfigyelés után, a saját lábán, kísérővel hagyja
el az operáló intézetet, és a gyógyulás saját otthonában
történik. Az egynapos sebészetnek szigorú szakmai, szociális
és egyéb feltételei vannak, amelyek megbeszélésére a konzultáció
során akkor kerül sor, amikor már konkrétan felmerül a műtét
elvégzése (Pl.: Jó általános állapotot feltételez, súlyos
rendszerbetegség nélkül, a betegnek vállalnia kell a hazaszállítás,
valamint az otthoni ápolás megszervezését, valamint rendelkeznie
kell telefonnal, hogy bármely probléma esetén fel tudja venni
a kapcsolatot a klinikával és az operáló orvossal stb.).
Műtét előtti teendők
A
műtét napján egyeztetett időpontban megjelent beteg hozza magával a labor leleteit, papucsot, hálóinget (pizsamát). Mielőtt lefektetjük a kórterembe egy "NYILATKOZATOT" kell aláírnia, melyben megbízza a klinikát a beavatkozás elvégzésére. Emellett vállalnia kell az otthoni sebkezelést is.
Fontos!
Ha a műtétet altatásban végezzük, előtte való napon 24 óráig lehet ételt, italt fogyasztani, a műtétre teljesen éhgyomorral kell érkezni!
A rendszeresen szedett gyógyszereket a szokott időben és dózisban vegye be. A reggeli gyógyszert kevés folyadékkal, otthonában indulás előtt, ha van olyan gyógyszere, amelyet napközben is be kell vennie, azt hozza magával a klinikára!
A műtét
A műtét lényege az emlők alaki, valamint nagyságbeli korrekciója. A műtétet megelőzően, az emlő területén zsírleszívást végzünk, majd ezt követően a bimbóudvaron félkörívben ejtett metszésen keresztül, a maradék emlőállományt eltávolítjuk. Gondos vérzéscsillapítás után a sebvonalakat plasztikai varratokkal zárjuk. Gyakran szívócsöveket helyezünk a műtéti területbe, amelyek a termelődő savó kivezetésére szolgálnak. Műtét végén fedőkötést teszünk a mellkasra.
Lehetséges szövődmények
Valamely beavatkozás szövődménymentességét egy orvos sem garantálhatja. A leggondosabb orvosi beavatkozás után is kialakulhat szövődmény. A korai szövődmények: ödéma, vérömleny, utóvérzés, gyulladás, bőrelhalás, idejében felismerve, jól kezelhetők. Ezek korai felismerését szolgálja a műtét utáni 1-2 napos megfigyelés. A klinikáról való távozás után, otthonában bármilyen csekély jelét is tapasztalja szövődmény kialakulásának, azonnal értesítse operáló orvosát, aki gondoskodik a szövődmény megoldásáról. Az emlő bőrének, és a bimbóknak érzékzavarai léphetnek fel, átmeneti jelleggel. Késői szövődmény a kóros hegképződés, a "túlhegesedés", vagy keloid képződés. Ezt a műtéttől számított 3 hónapon belül injekciós kezeléssel lehet megszüntetni.
Műtét utáni teendők
A
műtétet követően a beteget, 1-2 napos megfigyelési idő után, kísérővel hazabocsátjuk. Előzőleg a szívó csöveket eltávolítjuk. A műtét után antibiotikum és szükség esetén fájdalomcsillapító szedése javasolt. Otthonában az első héten kímélő életmód, kézemelés, hajolgatás mellőzése szükséges. Kontrollvizsgálat egy hét múlva történik, majd a varratok eltávolítását két, ill. három hét múlva végezzük. A műtét utáni időszakban pihenés, a műtéti terület jegelése és kompressziós mellény viselése javasolt 6 hétig.
A műtét díja
A
vizsgálat és konzultáció díja: 10.000 HUF
A műtét díja: 260.000 - 320.000 HUF
Az altatás díja: 80.000 HUF
Egy ápolási nap (éjszaka) díja: 30.000 HUF
A műtéti díj pontos összegét
minden esetben csak a vizsgálat után tudja megállapítani
a plasztikai sebész, tekintettel arra, hogy az elváltozás
minden esetben egyedi.
A műtéti díjnak 50%-át a műtétre jelentkezéskor kell befizetni,
műtéti előlegként.
Bejelentkezés:
hétfőtől-péntekig, 8-20 óráig.
Telefon:
06-(36)1-266-7766
Akne
kezelés | Aranyér
kezelés | Anyajegyek
eltávolítása | Fitymaszűkület
kezelés | Fül-Orr-Gégészet | Fogászat | Hajszálerek
eltávolítása | Hasplasztika | Mellkisebbítés | Mellnagyobbítás | Nőgyógyászat | Orrplasztika | Ortopédia | Pigmentfoltok
eltávolítása | Plasztikai
sebészet | Sebészet | Sérv
műtétek | Szőrtelenítés | Urológia | Vírusszemölcsök
eltávolítása | Visszerek
kezelése | Zsírdaganat
eltávolítása Sitemap
- english | Sitemap
- deutsch
| Sitemap -
magyar
|